Pengevett

 

Hva koster mat ?

Dette er en diskusjon om Hva koster mat ? i Forbruk-forumet, en del av Pengeprat-kategorien; Den beste måten å spare penger i matveien er å være prisbevisst. Og det er ikke akkurat rakket-forskning heller. Det ...


Go Back   Pengevett > Pengeprat > Forbruk

Register FAQ Members List Kalender Search Today's Posts Mark Forums Read

Notices


Reply

 

LinkBack Thread Tools Display Modes
  #1 (permalink)  
Old 26-07-2010, 17:35
Alltid Blakk's Avatar
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1.709
Hva koster mat ?

Den beste måten å spare penger i matveien er å være prisbevisst. Og det er ikke akkurat rakket-forskning heller. Det er bare å skrive seg ei liste over det enn bruker å handle og holde øye med prisene. Likevel koker dette prosjektet mitt ut i kål. Om vi er flere som "sliter" med et samme, kanskje vi kan hjelpes ?

Hva kjøper vi, og hva koster det? (om det er bare meg, så kan jeg alltids tusle med denne tråden aleine jeg )

Det jeg kjøper mye av er kneip - type billig = ca 5-6kr. (kiwi-rema)
Synnøve Finden enkelt, ferdig oppskjert gulost. 29,90 hos rema
Tine Gudbransdalsost , skivet : 18,40 hos rema.
__________________

Min Blogg : Mitt Pengeliv
Reply With Quote
  #2 (permalink)  
Old 26-07-2010, 19:13
viking's Avatar
på slagmarken
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1.219
Har du sjekket kiloprisen på skivet ost? Det er nok billigere å høvle den selv

Jeg tenkte bli med på denne tråden.
Må oppdatere meg litt på priser.

Det jeg kommer på her og nå er glutenfritt brød som koster ca 55,-
Derfor handler jeg ikke det så ofte...
Reply With Quote
  #3 (permalink)  
Old 26-07-2010, 20:50
Senior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 474
Slenger meg med her. Er alltid på utkikk etter noen sparetips

Hos meg går det stort sett i følgende varer:

Nygrillet kylling - 1 holder til 2 middager.
Kystens fiskegrateng
Seibiff med løk
Wasa Havre knekkebrød - 2 pack - Jeg spiser lite brød, så når jeg kjøper brød så ender jeg opp med å måtte kaste resten fordi det har muglet / blitt for tørt.
Norwegia hvitost
Gilde Familieskinke

Helgemiddager er aldri planlagt og stort sett helt tilfeldige så de ser jeg ikke noe poeng i å tenke på her.

Mvh
Finansskrulling
__________________
Selverklært allergisk mot gjeld!



Mål 2013:
- TBA

Mål 2012:
- Spare opp EK: 300 000,- (Resultat: 306 000,-)
Reply With Quote
  #4 (permalink)  
Old 26-07-2010, 21:16
Alltid Blakk's Avatar
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1.709
Quote:
Originally Posted by viking View Post
Har du sjekket kiloprisen på skivet ost? Det er nok billigere å høvle den selv
Jepp vi prøvde det, men den ble skjert så ujevnt og ungene sluttet å spise hjemme. Siste halvdel gikk så treigt at den mygla. Så det ble ikke billigere likevel.

@Finansskrulling - hva koster maten din da ? Jeg vil nemelig ha en sånn ca prisliste slik jeg vet om det er en bra pris eller ikke når jeg handler.
__________________

Min Blogg : Mitt Pengeliv
Reply With Quote
  #5 (permalink)  
Old 27-07-2010, 00:55
Senior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 474
Quote:
Originally Posted by Alltid Blakk View Post

@Finansskrulling - hva koster maten din da ? Jeg vil nemelig ha en sånn ca prisliste slik jeg vet om det er en bra pris eller ikke når jeg handler.
Nygrillet kylling kjøper jeg på Mega. Er en stor kylling ca. 1100 gram. Vanligvis 39.90,-, men ganske ofte er det tilbud til 29.90,-
Kystens fiskegrateng ligger på rundt 24-25 kroner.

Resten bruker jeg å kjøpe på ICA Nær butikken like ved.
Husker ikke helt priser der, så det skal jeg både av din og min egen interesse notere meg neste gang.

Mvh
Finansskrulling
__________________
Selverklært allergisk mot gjeld!



Mål 2013:
- TBA

Mål 2012:
- Spare opp EK: 300 000,- (Resultat: 306 000,-)
Reply With Quote
  #6 (permalink)  
Old 27-07-2010, 07:15
moneyquestion's Avatar
White and fluffy
 
Join Date: Jul 2010
Location: Norway
Posts: 384
Er ikke ICA en dyrere butikk en KIWI og REMA? Jeg handler alltid der og sparer mye på det.
Reply With Quote
  #7 (permalink)  
Old 27-07-2010, 08:18
Dragen's Avatar
VeloppDragen
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3.830
Jeg tenker at den beste måten å spare penger på mat, er å nøye seg med å handle det man trenger. Vi har handleliste, og småhandler minst mulig mellom handleturene. Det hjelper veldig.

Vi bruker en basisbutikk, Obs!. Vi har valgt den fordi utvalget er stort og prisnivået middels. Skal vi ha noe ekstra fint/godt/diettvennlig, kjøper vi det på ICA.

Jeg vet ikke nøyaktig hva en liter melk koster, men jeg vet at den blir skrekkelig dyr hvis vi kjøper den utenom den ukentlige handleturen.

Mat for fem koster 2000,- i uka, iallefall hos oss.
__________________
Hvorfor bruke penger man ikke har, til å kjøpe ting man ikke trenger, for å imponere folk man ikke liker?


Last edited by Dragen; 27-07-2010 at 08:22.
Reply With Quote
  #8 (permalink)  
Old 03-08-2010, 19:11
Alltid Blakk's Avatar
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1.709
Melk, xtra lett......................... 14,40.............. Rema 1000
kokt sinke pålegg (ringdal)......... 24,00.............. Rema 1000
Ørretfilet u/skinn, bein 4stk.........49,90..............Rema 1000
Cordon Bleu Fisk.......................40,40...............Rem a 1000
Toro tomatsuppe......................13,00............. ..Rema 1000
Wok chinese, eldorado (500g......24,90.............. Rema 1000
Wok gr, Findus (500g)...............30,90...............Rema 1000
Wok Deli (450g).......................26,90...............R ema 1000
__________________

Min Blogg : Mitt Pengeliv

Last edited by Alltid Blakk; 03-08-2010 at 19:15.
Reply With Quote
  #9 (permalink)  
Old 10-08-2010, 12:36
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 142
Quote:
Originally Posted by Alltid Blakk View Post
Den beste måten å spare penger i matveien er å være prisbevisst. Og det er ikke akkurat rakket-forskning heller. Det er bare å skrive seg ei liste over det enn bruker å handle og holde øye med prisene. Likevel koker dette prosjektet mitt ut i kål. Om vi er flere som "sliter" med et samme, kanskje vi kan hjelpes ?

Hva kjøper vi, og hva koster det? (om det er bare meg, så kan jeg alltids tusle med denne tråden aleine jeg )

Det jeg kjøper mye av er kneip - type billig = ca 5-6kr. (kiwi-rema)
Synnøve Finden enkelt, ferdig oppskjert gulost. 29,90 hos rema
Tine Gudbransdalsost , skivet : 18,40 hos rema.
du vet at det går fint an å fryse ost? du kunne jo kjøpt en ost, høvle litt etter behov og når den blir en uke eller to rive den og hive i fryseren, så har du til pizza osv
__________________
- BSU 2014
- Sparekonto 55 000
- Bufferkonto: 15000
- betale ned 65000 på lånekassen....
Reply With Quote
  #10 (permalink)  
Old 10-08-2010, 12:38
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 142
Jeg kjøper mye juice, noen som v et hvor det er billig å handle juice?
og så kjøper jeg en del ost, er first price sin god? har tidligere kjøpt den opprevne osten, den har jo fungert fint....
__________________
- BSU 2014
- Sparekonto 55 000
- Bufferkonto: 15000
- betale ned 65000 på lånekassen....
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB-koder er On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Trackbacks are On
Pingbacks are On
Refbacks are On

Similar Threads

Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hvor mye koster det å ha en bil? Dragen Generell pengeprat 72 07-06-2012 12:12
Hva koster et bakt brød? ASP Mat & husholdning 11 15-06-2009 22:22


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:42.


Powered by vBulletin® Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.2.0
Logo av Aksjebloggeren